Doradztwo w sprzedaży firmy

sprzedaż przedsiębiorstwa doradztwo

Doradztwo w sprzedaży firmy

Wybór odpowiedniego momentu na sprzedaż firmy jest trudnym zadaniem. Niestety wielu przedsiębiorców decyduje się na ten ruch za późno, w momencie, gdy ich biznes zaczyna tracić na wartości albo w ogóle przestaje się opłacać. Czasami odwlekanie decyzji o sprzedaży jest powodowane nadzieją na sukcesję lub po prostu emocjonalnym przywiązaniem do własnej działalności, którą budowało się przez lata. Niestety w im gorszej sytuacji znajduje się przedsiębiorstwo, tym trudniej będzie pozyskać inwestorów i sprzedać swój biznes na korzystnych warunkach. Rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług doradcy ds. sprzedaży firmy.

Sprzedaż firmy jest trudnym, długotrwałym i czasochłonnym procesem, wiążącym się z dużym obciążeniem psychicznym dla właściciela i pracowników. Czasami jednak jest to najlepsze rozwiązanie zarówno dla nestora, który zabezpiecza się w ten sposób majątkowo, jak i firmy, która dostaje szansę na dalszy rozwój pod nowym kierownictwem. Na początku jednak trzeba zastanowić się, czy w ogóle warto zdecydować się na taki ruch. Pomoc w sprzedaży firmy ze strony zespołu ekspertów zapewniających wsparcie wykwalifikowanych doradców ds. sprzedaży przedsiębiorstwa może okazać się bardzo cenna. Audyt wewnątrz firmy, jak i rzetelna analiza rynku przeprowadzona przez osobę z zewnątrz może dać nestorowi odpowiedź na pytanie, co robić dalej. 


O tym, czy powinno się zdecydować na sprzedaż firmy, decyduje szereg czynników takich jak:

doradca sprzedaży firmy

Jeżeli okaże się, że część z nich wypada niekorzystnie, np. firma zaczyna popadać w stagnację albo nie ma sukcesora, który mógłby przejąć i prowadzić interes po obecnym właścicielu, jest to znak, że warto poważnie zastanowić się nad opcją sprzedaży przedsiębiorstwa i znalezieniem doradztwa tym zakresie.

doradca inwestycyjny

Nasi eksperci, zajmujący się doradztwem sprzedaży firm współpracują także z szeregiem specjalistów takich jak psychologowie biznesu, prawnicy czy biegli rewidenci. Dzięki temu nasz zespół dysponuje wiedzą i doświadczeniem, które od lat pozwalają mu z sukcesem podejmować się nawet najtrudniejszych wyzwań.

Skorzystanie z doradztwa ds. sprzedaży firmy jest rozwiązaniem, które pozwala na podjęcie tej decyzji w odpowiednim momencie. Pomoc ekspertów z zewnątrz, mających za sobą lata doświadczenia w przeprowadzaniu tego typu procesów oraz niezwiązanych emocjonalnie z firmą, pozwala obiektywnie spojrzeć na stan prowadzonego biznesu i podjąć racjonalne decyzje co do jego przyszłości.

 

Nasza firma oferuje kompleksową pomoc w sprzedaży przedsiębiorstwa obejmującą wsparcie na każdym szczeblu tego procesu:

pomoc w sprzedaży przedsiębiorstwa

Doradztwo inwestycyjne — czyli co zrobić z otrzymanymi pieniędzmi

Po zakończeniu transakcji byłemu już przedsiębiorcy zostaje zazwyczaj sporo pieniędzy i dużo wolnego czasu. Jest to moment szczególnie trudny dla tych osób, które nie traktowały swojego biznesu tylko w kategoriach zarobkowych, lecz mocno utożsamiały się z budowaną przez siebie firmą. W takim wypadku warto zadbać o komfort psychiczny i znaleźć motywację oraz chęć do dalszego działania. Nasi doradcy inwestycyjni pomogą Państwu zabezpieczyć swoją materialną przyszłość poprzez podjęcie odpowiednich kroków finansowych. Z myślą o dalszych losach naszych klientów stworzyliśmy projekt zajmujący się doradztwem inwestycyjnym w Hiszpanii. W kooperacji z naszymi ekspertami na stałe mieszkającymi w tym kraju pomagamy byłym przedsiębiorcom zainwestować w hiszpański rynek nieruchomości, będący niezwykle prężną gałęzią tamtejszej gospodarki.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami i zapoznania się ze szczegółami oferty.